Bir süpermarkette 399 avroluk televizyona yanlışlıkla 30.99 avro etiket koyan süpermarketteki akın polisler tarafından dağıtıldı.

Önceki gün, Géant Casino adlı süpermarkette televizyonların etiketi yanlış yazıldı. ‘Ucuz televizyonhaberi’nialan çok sayıda müşteri akın etti. Çoğunluğu bu fiyatın kısa süreli bir kampanya olduğunu düşünen müşterilerden bazıları dört-beş tane televizyonu alışveriş arabasına doldurdu. Ancak kasada duymaktan hiç hoşlanmadıkları gerçeği öğrendi.

Süpermarket çalışanları, “Büyük bir yanlışlık olmuş. Bu fiyattan satamayız. Gerçek fiyatı 399 avro” dedi. Ancak, müşteriler sinirlenerek, “O sizin sorununuz, madem bu fiyatı koydunuz, 30.99 avrodan satacaksınız” diye ısrar etti. Olumsuz yanıt alınca da kasalardan ayrılmayarak marketi terk etmeyi reddettikleri süpermarketin giriş-çıkışını kapattı.

Süpermarket çalışanları çareyi polisi aramakta buldu. Onlarca polis memuru süpermarkete giderek müşterileri ‘dağıttı’; süpermarket boşaltıldı.

Görüntüler sosyal medyada tepki çekti. Yasaya göre yanlış etiketlenen ürünler o fiyattan satılmak zorunda. Ancak, bu örnekteki gibi ‘bariz bir hatanın göstergesi’ bir etiketleme varsa kurum ürünü düşük fiyattan satmama hakkına sahip.